Висічка картону

Будь-яка поліграфічна продукція проходить післядрукарську обробку, висікання картону є одним із видів такої обробки, коли за допомогою штанцформ (пластин з металевими ножами) у виробі вирізують потрібні вікна, форми, контури майбутнього виробу.

Висікання картону дає можливість зробити складні дії навіть усередині упаковки, що важливо при виготовленні упаковок нестандартної конфігурації. Висікання картону використовується часто у виготовленні коробок, а також дизайнерських поліграфічних виробів (конвертів, листівок, етикеток тощо). Після висікання краю залишаються рівними, готовими до подальшого проклеювання або вставки іншого матеріалу.

Як відбувається процес висікання?

Вирізи та контури на аркушах картону – невелика деталь, яка здатна змінити будь-який виріб. Висікання картону за допомогою штанцформ відбувається таким чином:

 • розробка макета та його подальше затвердження;
 • створення штанцформи;
 • підготовка картонного листа.

Фінальний етап – безпосередньо процес вирубки. Штанцформа під тиском вирізує потрібні форми та контури. Висікання - підготовчий крок до фінального етапу - фальцесклейки. Друк та додаткова обробка - ламінування, фольгування, тиснення та інші види оздоблення, наносяться на листи картону перед висіканням.

Для яких виробів актуальне штанцювання?

Висічка в поліграфії є ​​актуальним для створення різних друкованих та пакувальних матеріалів, серед яких:

 • упаковка – коробки, подарункові сумки, етикетки;
 • листівки – запрошення або інші роздаткові матеріали для заходів або поздоровлень;
 • освітня продукція – тренажери, головоломки, завдання для раннього розвитку, дошкільної підготовки чи шкільного навчання;
 • промо-матеріали – візитки, брошури, сувенірна продукція.

Технологія штанцювання відкриває безліч можливостей для дизайнерів та виробників, дозволяючи їм створювати унікальні та креативні вироби.

Типи висікання в залежності від матеріалу

Вирубування штанцформами використовується в різних галузях, включаючи поліграфію, виробництво упаковки, текстильну промисловість та багато інших. Висікання упаковки, як і інших поліграфічних матеріалів може бути виконано такими способами:

 • Внутрішня. Вирізи або отвори різної форми та розміру всередині матеріалу відповідно до проекту. Це забезпечує точність та акуратність дій.
 • Зовнішня. Штанцювання дозволяє вирізати заданий візерунок по краю на папері, картоні або пластику. 

Ця технологія буде актуальна у виготовленні візиток, етикеток, листівок та буклетів, дитячої літератури, картонної упаковки, інтер'єрних деталей та багатьох інших категорій продукції.

Переваги висікання картону

Застосування штанцформ в оформленні картонних виробів затребуване за рахунок плюсів, які відкриває таке оформлення:

 • Персоналізація. Прямокутна, квадратна або кругла висікання дозволяє додати унікальні елементи індивідуального дизайну – логотип, зображення, текст чи фігурні деталі.
 • Оригінальні форми. На зміну традиційної друкованої продукції приходять нестандартні вироби, які миттєво привертають погляди та увагу.
 • Підвищення функціональності. За допомогою висікання легко створити внутрішні відсіки в коробці або зробити листівку з кількома вкладишами, тим самим підвищивши привабливість готового продукту для конкретного користувача.

Висічка коробок, як і інших друкованих матеріалів – чудовий спосіб покращити сприйняття бренду, а також виділитися серед конкурентів, що позитивно позначиться на зростанні продажів та повною мірою окупить усі витрати на оформлення.

Щоб замовити наші послуги, будь ласка, скористайтесь формою зворотного зв'язку, напишіть нам у месенджери або за телефону: +380 (97) 790-90-00.

Ми виготовляємо вироби поліграфії та упаковки з використанням висікання великими тиражами на власному устаткуванні, розташованому у Дніпрі. Проте, ми із задоволенням приймаємо замовлення від клієнтів з усієї України. Серед наших постійних замовників компанії із Києва, Харкова, Одеси та інших міст.

Часті питання

Які типи висічки картону пропонує ATTOLIS?

Штанцювання виробів може бути внутрішнім для наскрізних отворів чи зовнішнім для обрізання країв поліграфічної продукції.

Де використовують висічку паперу та картону?

Операція післядрукарської обробки часто потрібна при виготовленні візиток, квитків, етикеток, листівок, дитячих книг, картонної упаковки, конвертів на замовлення.